Strona główna Galeria Kontakt O stronie | | 22-06-2021  
Nawigacja
Menu główne
  Strona główna
  Artykuły
  Szukaj

Biuletyn Informacji Publicznej

ZOW
  Kontakt
  Struktura
  Misja
  Galeria
  Dokumenty organizacyjne
  Koncepcje i sprawozdawczość
  Nasze akcje
  Historia Ognisk
  Nasz "Dziadek"
  Symbole
  Dokumenty pedagogiczne


O G N I S K A

Bielany

Gocław

Marymont

Mokotów

Muranów

Praga

Okęcie

Stara Prochownia

Starówka

Grochów

Warszawska Strefa Rodziny
  WSROśrodek Pedagogiki Ulicy

KORDON

Kluby Malucha i Rodzica

O stronie
  O stronie
  Mapa strony

extra_site_links_panel
Konkurs wiedzy o "Dziadku"
MOPTA
Spartakiada
Ostatnie Artykuy
2014 Trzynasta Stref...
2013 - 2014 WYDARZEN...
2014 LATO W MIEŚCIE
2014 OBOZY LETNIE
2014.06.08-07 Warsz...
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
[Rozmiar: 418 bajtw][ZOW] Akcja w Łazienkach "Artysta z ogrodem w tle"

tpdu_1.jpg  logo.jpg  
         muzeum_lazienki.jpg

Plener malarski „Artysta z ogrodem w tle” - edycje

2009.06.07 IV Plener Malarski - foto...
                     VI Gala akcji - foto...
                     Laureaci IV Pleneru...
Napisali o nas:
                     prezydent.pl
                     akpa.pl
                     Money.pl
                     wiadomości.onet.pl
                     Życie Warszawy
                     TVP Warszawa
                     radiopin.pl
                     czasdzieci.pl
2009.06.07 IV Plener Malarski "Aktor z ogrodem w tle" i IV Gala Akcji "Ławka dla Łazienek Królewskich - dom dla Dzieci Ulicy" - informacje
2008.06.17
 Images: sipicka.gif Laureaci III Pleneru z wizytą u Pani Marii Kaczyńskiej
2008.06.08 Images: sipicka.gif „Artysta z ogrodem w tle”  - relacja z III Pleneru Malarskiego 
2006.06.11 Images: sipicka.gif „Aktor z ogrodem w tle”    - relacja z II Pleneru Malarskiego 
2004.06.06 Images: sipicka.gif „Aktor z ogrodem w tle”    - relacja z I Pleneru Malarskiego 


 
pleneraktor.jpg 
 60940001.jpg
 plener2.jpg
Informacje o akcji
          Plener pod hasłem „Aktor z ogrodem w tle”, w ramach akcji „Ławka dla Łazienek Królewskich – Dom dla Dzieci Ulicy”, odbywa się w sąsiedztwie Starej Pomarańczarni w Łazienkach. Organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”. Akcja ma na celu odnowienie i przywrócenie dawnej świetności setkom ławek na terenie parku, ulubionego miejsca spotkań i spacerów Warszawiaków oraz pozyskanie środków na działalność ognisk wychowawczych dla dzieci dorastających w najtrudniejszej sytuacji rodzinnej i materialnej, ale najważniejszym  przesłaniem imprezy jest docenienie talentu młodych wychowanków warszawskich ognisk TPDU, którzy uczestniczą przez cały rok w zajęciach artystycznych w swoich Ogniskach. 
       
       Malarski plener jest częścią całorocznej akcji “Ławka dla Łazienek Królewskich - Dom dla Dzieci Ulicy”, którą prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" "Przywrócić Dzieciństwo". Jej celem jest pozyskanie sponsorów na rzecz powstawania kolejnych ognisk wychowawczych w stolicy oraz innych częściach Polski.

           W dowód wdzięczności każdemu darczyńcy wystawiana jest ławka w reprezentacyjnym parku - Łazienkach Królewskich. Do tej pory wystawiono trzydzieści dwie stylowe ławki, w tym jedną należącą do Ambasady Niemiec, która zapoczątkowała Aleję Ambasad
2008.06.17 Laureaci III Pleneru Malarskiego „Artysta z Ogrodem w tle” z wizytą u Pani Marii Kaczyńskiej - Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 


img_0074.jpg Wyjątkową nagrodą dla laureatów III Pleneru Malarskiego pt. „Artysta
z Ogrodem w tle” było zaproszenie przez Panią Marię Kaczyńską, Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na spotkanie z Nią w dniu 17 czerwca 2008 r., o godzinie 17.00 do Rezydencji Belweder i na przedstawienie w wykonaniu dzieci z publicznej szkoły podstawowej z Waszyngtonu im. Anne Beers.Laureaci Pleneru - Zuzanna Klimko z Ogniska „Stara Prochownia”, Dominika Laskowska z Ogniska „Praga”, Joanna Dagil z Ogniska „Włochy”, Agata Zalewska z Ogniska „Gocław”, Karolina Nosarzewska z Ogniska „Bielany”, Katarzyna Sokołowska z Ogniska „Starówka” wraz z opiekunami: Wacławem Skudniewskim - Prezesem Towarzystwa „Przywrócić Dzieciństwo” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”, Markiem Makowskim - pomysłodawcą organizacji Pleneru i Alicją Sołtyka-Kamińską - kierownikiem Ogniska „Bielany”, z wielką przyjemnością obejrzeli występy w wykonaniu dzieci z Waszyngtonu, przybyłych do Polski na zaproszenie Pani Marii Kaczyńskiej.

Prezentacja przedstawienia została zorganizowana dla ambasad rezydujących w Polsce m.in. w celu propagowania programu pt. „Ambassadors of Culture”, którego podstawowym zadaniem jest poznawanie się wzajemne państw pod względem kulturowym. Podkreślano, jak ważne jest to, aby to właśnie dzieci poznawały i prezentowały swoją wiedzę sobie nawzajem, gdyż im wcześniej zacznie się proces poznawania i przełamywania barier, tym jest naturalniejszy. Byliśmy jedyną grupą „dziecięcą” zaproszoną na to spotkanie – w związku z czym czuliśmy się naprawdę w sposób szczególny wyróżnieni.

img_0011.jpg img_0044.jpgimg_0046.jpgimg_0073.jpg

Program w wykonaniu dzieci z Waszyngtonu był bardzo ciekawy, bo…opowiadał o Polsce widzianej ich oczyma. I tak usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w ich wykonaniu piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi”, nasze tańce „Polonez” i „Krakowiak”, opowieści o Zamku Królewskim w Warszawie, o Krakowie, Wawelu i słynnym smoku, o Fryderyku Chopinie, Mikołaju Koperniku, Marii Curie – Skłodowskiej, usłyszeliśmy polskie kolędy, opowieści o polskiej Wigilii, potrawach - barszczu z uszkami, kutii, karpiu, kapuście i grzybach. Warto podkreślić, że dzieci prezentujące ten program nie są Polakami, ani ich przodkowie nie pochodzą z Polski - po prostu - nasz kraj ich zaciekawił, uczyły się o nim, przygotowały przepiękny program i dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli odwiedziły kraj, o którym już tak wiele wiedziały i stały się ambasadorami naszej kultury w Ameryce.
img_0082.jpgimg_0030.jpgimg_0040.jpgimg_0042.jpg

Po programie artystycznym odbyło się długie spotkanie w ogrodzie, w czasie którego nasze dzieci miały okazję poznać swoich rówieśników z odległej - choć już nie aż tak - Ameryki, zobaczyć ambasadorów różnych państw, a przede wszystkim porozmawiać z Panią Marią Kaczyńską, którą odebrały jako wyjątkowo sympatyczną, uśmiechniętą, ciepłą osobę, otwartą dla dzieci i rozumiejącą ich potrzeby.

img_0050.jpgimg_0053.jpgimg_0059.jpgimg_0063.jpg

img_0077.jpgimg_0068.jpgimg_0070.jpgimg_0105.jpg

Wszyscy czuliśmy wartość tego wyjątkowego spotkania. Dziękujemy za tę szczególną nagrodę dla naszych wspaniałych Laureatów.


zobacz galerię zdjęć ze spotkania Images: sipicka.gif

Autor: Alicja Sołtyka-Kamińska2008.06.08 „Artysta z ogrodem w tle”  - relacja z III Pleneru Malarskiego 


Znani artyści byli portretowani przez dzieci z warszawskich ognisk i klubów im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”.
 
            

p1000655.jpg 
p1000554.jpg
p1000537.jpg
        8 czerwca b.r.
na dziedzińcu Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich przy pięknej pogodzie odbył się plener malarski „Artysta z ogrodem w tle”.


        Znani artyści sceny polskiej pozowali do portretów dzieciom – podopiecznym ognisk prowadzonych przez Zespół Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” i Klubów młodzieżowych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy „Przywrócić Dzieciństwo” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”.         W imprezie, która odbyła się po raz trzeci, wzięli udział: Edyta Jungowska, Katarzyna Kwiatkowska, Beata Kawka, Aldona Orman, Karol Strasburger, Tomasz Sapryk, oraz Rafał Królikowski.
Plener poprowadzili Iwona Kubicz i Maciej Orłoś. Imprezę otworzyli Elżbieta Tatarowicz, Dyrektor Zespołu Ognisk Wychowawczych i Wacław Skudniewski, Prezes Towarzystwa „Przywrócić Dzieciństwo”.p1000561ab.jpgp1000561aa.jpgp1000565ea.jpg p1000560d.jpgp1000566d.jpgp1000573h.jpg

p1000573i.jpgp1000567g.jpgp1000577a.jpgp1000569cb.jpgp1000569ca.jpg

p1000569a.jpg        Pozujących cierpliwie artystów malowało dziewięciu podopiecznych ognisk Z.O.W. i dwie podopieczne z Klubów Młodzieżowych Towarzystwa. Powstały piękne prace. Wszystkie zostały opatrzone autografami gwiazd. Prace te  zostaną zlicytowane podczas aukcji w dniu 23.10.2008 r. na uroczystej gali podsumowującej całoroczną akcję „Ławka dla Łazienek Królewskich- Dom dla Dzieci Ulicy”.

      Atutem Pleneru były patronaty, a w szczególności Patronat honorowy Małżonki Prezydenta RP,  Pani Marii Kaczyńskiej i Pana profesora Marka Kwiatkowskiego - Dyrektora Łazienek Królewskich oraz artystyczny - Pana Ksawerego Piwockiego - rektora Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie i patronat Fundacji „Pomóżmy Dzieciom”-
dziękujemy Wszystkim za życzliwość, zrozumienie i Wielkie Serce dla Dzieci. 

 
p1000566.jpg 
p1000567b.jpg 
p1000694.jpg 
     
       Dziękujemy mediom za objęcie pleneru patronatem medialnym: Wprost, Wprost 24, Przyjaciółka, Radio Pin, portal informacyjno-rozrywkowy „czasdzieci.pl”.
Plener upłynął w rodzinnej atmosferze. Wielu artystów i gości przybyło do Starej Pomarańczarni w towarzystwie swoich najbliższych. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem osób i rodzin odwiedzających Łazienki. Początkowo onieśmieleni podopieczni Z.O.W. i Towarzystwa szybko nawiązali kontakt z artystami, którzy swoją otwartością i zrozumieniem podtrzymywali na duchu młodych plastyków.

       Plener w przyjazny dla dzieci sposób otworzył p. Maciej Orłoś, a prowadząca Iwona Kubicz  przeprowadziła krótkie, ale bardzo ciekawe wywiady z aktorami. Podzielili się oni swoimi wspomnieniami  z  lat  dzieciństwa. Malujące  dzieci mówiły o swoich doświadczeniach artystycznych
i odczuciach z pleneru.

      Jury, któremu bardzo dziękujemy za pracę,  w składzie: prof. Wojciech Małolepszy (Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie), prof. Piotr Gawron (Wydział Rzeźby ASP w Warszawie), Andrzej Kalina- artysta grafik, Andrzej Podkański- artysta malarz oraz Jan Mudryk-Wiślicki –artysta grafik pedagog (mający pieczę merytoryczną nad plenerem), miało dużą trudność z wyłonieniem laureatów konkursu. 

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych 8 -13 i 14 -18 lat. 

p1000565e.jpg
p1000559.jpg 
p1000734.jpg 
p1000719.jpg
p1000743.jpg 
p10000746.jpg
      Wśród młodszych uczestników pleneru I miejsce zajęła Zuzanna Klimko lat 10, z Ogniska Stara Prochownia.
Zuzi pozowała Katarzyna Kwiatkowska. Druga była Dominika Laskowska lat 12, z Ogniska Praga, której praca uwieńczyła Karola Strasburgera. III miejsce zajęła, najmłodsza uczestniczka pleneru, 8- letnia Joanna Dagil z Ogniska Włochy, która malowała Edytę Jungowską. 
       W drugiej kategorii wiekowej 14 -18 lat, zwycięzcą okazała się Agata Zalewska lat 14, z Ogniska Gocław, której portret przedstawiał Tomasza Sapryka. Spod pędzla Karoliny Nosarzewskiej lat 15 z Ogniska Bielany - II miejsce i Katarzyny Sokołowskiej lat 18 z Ogniska Starówka - III miejsce, wyszły portrety Beaty Kawki.

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody, książki i słodycze ufundowane przez sponsorów. Laureaci zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez patrona honorowego Małżonkę Prezydenta RP Panią Marię Kaczyńska, patrona artystycznego Pana prof. Ksawerego Piwockiego rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz innych sponsorów imprezy. Wśród fundatorów znalazł się również Rotary Klub Warszawa-Józefów, dzięki przekazanym funduszom zastały zakupione sztalugi, farby, blejtramy i inne niezbędne rzeczy do przeprowadzenia pleneru. Pozostali uczestnicy (Magda Sobisz, l. 17 z Klubu Bemowo, Małgorzata Cegielska, l. 18 z Klubu „ZIS”, Paulina Kaczmarczyk, l. 15 z Ogniska Mokotów, Anna Płachta, l. 15 z Ogniska Muranów, Sandra Dreksler, l. 12 z Ogniska Okęcie) również bardzo dobrze malowali-ale konkurs jest konkursem i musiał być rozstrzygnięty.  Niewątpliwie koleżanki i koledzy -pomocnicy i wspierający malujących- Anna Matera, Joanna Radzikowska, Edyta Raburska, Amanda Skuza, Natalia Słońska, Nikola Dreksler, Mariola Wakulińska, Basia Iwańska, Klaudia Karolak, Weronika Traczyk, Michał Sokołowski bardzo im pomogli. Nagrody i upominki otrzymali wszyscy, ale...

…i tu informacja z ostatniej chwili- Laureaci Pleneru zostali zaproszeni przez Panią Marię Kaczyńską, Małżonkę Prezydenta RP  na 17 czerwca do Rezydencji Belweder na szczególne spotkanie i przedstawienie w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Anne Bers w Waszyngtonie D.C.

     Występujący nieodpłatnie Artyści uświetnili  plener doskonale odpowiadającym klimatowi  Łazienek repertuarem, a byli nimi -  i tu pozwolimy sobie nieco więcej opowiedzieć:p1000535.jpg  
Duet "SENSITIVE" , który powstał w 2007r. i jest wspólnym projektem kompozytorsko-wykonawczym Krzysztofa Pietruchy i Krzysztofa Gerusa. Obaj muzycy zakochani są w gitarach klasycznych. Uważają, że właśnie ten instrument najpełniej oddaje ich wrażliwość i miłość
do muzyki. Komponują oddzielnie, a we wspólnej grze wspierają się wzajemnie. Tworzą utwory inspirowane kulturą flamenco, bluesem czy dziełami klasycznymi.

 1p1000628.jpg 
 p1000659.jpg
 p1000660.jpg
 p1000551.jpg
  
         Pan Leonid Volodko urodzony na Ukrainie, jest poetą, aktorem a przede wszystkim wokalistą. Występuje w bogatym repertuarze: śpiewa w kilku językach, zarówno swoje utwory jak i światowe przeboje. W tej chwili przygotowuje się do wydania drugiej części albumu z utworami Wladimira Wysockiego. W czasie pleneru zaprezentował własne kompozycje.
           Studenckie Koło Naukowe "N'eurythmics" specjalności Rytmika powstało  w grudniu 2007 r. z inicjatywy studentek i absolwentek specjalności Rytmika Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swoim programie zaprezentowało swoją taneczną interpretację utworów m.in. Antonio Vivaldiego oraz Claude’a Debussy’ego.  

          
Chór ALLEGREZZA DEL CANTO powstał w 2003 roku, dziś liczy ok. 50 osób i założył własne stowarzyszenie. Wykonuje szeroki repertuar: klasyka chóralna polska i obca, pieśni religijne, patriotyczne, ludowe i etniczne z całego świata. Członkowie chóru to zarówno młodzi i starsi wiekiem, studenci i przedstawiciele różnych profesji, m.in. nauczyciele, prawnicy, psycholodzy, ekonomiści, architekci, naukowcy, graficy, humaniści. Sami chcą przede wszystkim promować śpiew jako dobrą zabawę i hobby.      
           Warto też wspomnieć o tym, że kawiarenka z symbolicznym poczęstunkiem została pięknie przygotowana i sprawnie działając szczególnie przyciągała gości.

Jeszcze raz z dziękujemy patronom, wolontariuszom i sponsorom tegorocznej imprezy, dzięki którym plener odbył się praktycznie bez kosztów dla nas: 
 

 1.Patroni imprezy: nagrody dla dzieci
 2. Wolontariusze: praca na rzecz imprezy na etapie przygotowań i w tracie jej trwania.
 3. Rotary Klub Warszawa- Józefów - wyposażenie malujących (sztalugi, podobrazia, farby, palety)
 4. Świat Książki-nagrody -  transport
 5. Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska - pieczywo, namiot
 6. Drukarnia Drukoba - zaproszenia
 7. Wytwórnia Pędzli Artystycznych Durakowscy z Bydgoszczy
 8. firma Tastil - słodycze z nadrukiem reklamowym
 9. firma Guylian - słodycze
 10. firma Wedel - słodycze
 11. Pizza Hut - pizza dla dzieci
 12.  Firma Leo Tadeusz Krzosek - kawa
 13.  Hanna i Karol Borkowscy - transport
 14.  Beata Zabłocka i Adam Szafraniec – firma Plus GSM- zestaw Simplus
 15. Beata Lewińska- Gwóźdź- dyrektor Zespołu Państwowych Szkół   
 Plastycznych
- wypożyczenie dodatkowych sztalug
 16. Wypożyczalni namiotów z Wojcieszyna, 
 Trakt Królewski 86
 17.
Restauracji Wiking-Cliff, ul. Okopowa - sałatki

     Dziękujemy również firmom:
        1.        DeF Pana Szczepana Dębińskiego
        2.        Firmie Karmański
     Za dużą życzliwość podczas zakupu akcesoriów malarskich

              Koordynatorem tegorocznej imprezy była p. Alicja Sołtyka-Kamińska.  Organizatorami-Dyrekcja ZOW- Elżbieta Tatarowicz i Beata Chyz-Banek oraz Kierownicy wszystkich Ognisk ( Marta Dąbrowska, Anna Junczyk, Hanna Przybińska, Grażyna Tomczyk-Wiślicka, Jolanta Niewiadomska, Joanna Judzińska, Anna Laskowska, Anna Nowińska, Krzysztof Gutowski) i Klubów Młodzieżowych (Justyna Kozłowska, Robert Czarnecki, Hanna Rawska oraz Kasia Gronostajska-sekretarz Towarzystwa). W organizację z ramienia ZOW włączeni byli: Marzena Szmyt,  Michał Zieliński, Kazimierz Zawadzki. Wysoki poziom imprezy i ciekawe, budujące doświadczenia zawdzięczamy min. pomocy Wolontariuszy- Marka Małkowskiego-pomysłodawcy imprezy „Aktor z Ogrodem w tle”, Michała Kaczora (projekt zaproszenia i plakatu), Karolowi Borkowskiemu (logistyka) oraz licznej grupie Wolontariuszy z Wydawnictwa „Świat Książki”- Elizie Amanowicz, Wojtkowi Telenga, Jackowi Styś, Oli Majdan, Iwonie Kielak, Kasi Marcinkowskiej, Magdalenie Herda, Julicie Czachorowskiej, Barbarze Marks.

         Dziękujemy wszystkim pozostałym Podopiecznym, Wolontariuszom i Pracownikom Zespołu Ognisk Wychowawczych i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy za włączenie się w organizację i obsługę pleneru.
        
Główny cel imprezy, jakim było docenienie talentu dzieci  i uwrażliwienie na ich potrzeby oraz  zwrócenie uwagi na rolę jaką w  wychowaniu i rozwoju potencjału dzieci  pełnią takiego rodzaju placówki i w jaki sposób wspierają rodziny, został osiągnięty.
          
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i mieszkańcom Warszawy, którzy w tym dniu odwiedzili Łazienki Królewskie. Zapraszamy ponownie za rok.
           
          
W sposób szczególny dziękujemy Panu prof. Markowi Kwiatkowskiemu i Łazienkom Królewskim za zrozumienie i życzliwość oraz Prowadzącym, Aktorom i Występującym Artystom za czas poświęcony dzieciom.

Autorzy : Marta Dąbrowska, Alicja Sołtyka-Kamińska,
foto – Mirosława Radomska i Anna Stasiak 
zobacz fotogalerię z imprezy Images: sipicka.gif

                                             Przeczytaj, co o AKCJI napisali inni:
Świat PL...
Wprost... 
Gazeta.pl...
czasdzieci.pl...
Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy...
Spółdzielnia Piekarsko - Ciastkarska w Warszawie...2006.06.11 „Artysta z ogrodem w tle”  - relacja z II Pleneru Malarskiego
 

 plenerii1106.jpg
 jolantafraszynskaiiplener.jpg
II edycja pleneru odbyła się 11 czerwca 2006. Znani polscy aktorzy ponownie zostali sportretowani przez utalentowanych wychowanków ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy (TPDU). W II plenerze uczestniczyli:

Anna Dereszowska , Jolanta Fraszyńska , Ewa Ziętek , Lucyna Malec ,Wojciech Wysocki Agata Buzek, Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Agnieszka Wosińska, Michał Czernecki, Marta Walesiak, Grażyna Wolszczak , Andrzej Kopiczyński
       
 Spośród namalowanych  portretów zebranych aktorów została  wybrana najlepsza praca. Tuż po II plenerze mieliśmy okazję uczestniczyć w letniej Gali Business Centre Club i zaprezentować namalowane prace.

        Nad przebiegiem konkursu oraz tłem artystycznym II-go pleneru czuwało jury pod przewodnictwem Edwarda Lutczyna.
Patronat nad akcją objęła Pierwsza Dama - Maria Kaczyńska,
która jest jednocześnie Honorowym Prezesem Towarzystwa "Przywrócić Dzieciństwo”
                                              
                                      Przeczytaj, co o AKCJI napisali inni:
Wiadomości ngo
...
2004.06.06 „Aktor z ogrodem w tle”  - relacja z I Pleneru Malarskiego 


Plener odbył się 6 czerwca 2004 roku w warszawskich Łazienkach. Autorami były uzdolnione plastycznie dzieci z Ognisk Wychowawczych Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”, a dochód z imprezy przeznaczony został na wsparcie artystyczno – pedagogicznych form pracy z dziećmi z tych ośrodków. W  I edycji pleneru  udział wzięli: 
7.jpg 
1. Marcin Bosak
8.jpg 
2. Matylda Damięcka
2.jpg
3. Ewa Gawryluk
5.jpg 
4.Zofia Merle
9.jpg 
5. Mirosław Jękot
 
1.jpg 
 6. Anna Korcz
6.jpg  
7. Laura Łącz 
92.jpg 
8. Krzysztof Gosztyła
4.jpg 
 10. Grzegorz Wons
3_1.jpg 
 11. Ewa Wencel
oraz  oraz 12. Wojciech Machnicki 13. Ewa Kania  14. Andrzej Szopa


 60930004.jpg
 60930007.jpg 60940020.jpg 
          Z każdego spośród 13 ognisk zostało wytypowanych dwoje najbardziej uzdolnionych plastycznie dzieci, aby utrwalić postaci ulubionych aktorów w scenerii Łazienek. Wszystkie prace łączył wspólny motyw – każdy z aktorów siedział na jednej z ławek w Ogrodzie Różanym ufundowanych przez Darczyńców Towarzystwa w ramach akcji „Ławka dla Łazienek Królewskich – Dom dla Dzieci Ulicy”. 

Po zakończeniu części
konkursowej, zebrane prace zostały ocenione przez profesjonalne jury, w którym zasiedli: Ewa Miazek – artysta malarz, prezes OW ZPAP,  prof. Stanisław Andrzejewski – Dziekan Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, Andrzej Kalina – artysta grafik, prof. Marek Kwiatkowski – Dyrektor Łazienek Królewskich, Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, Jan K. Mudryk – Wiślicki – artysta malarz, pedagog.
Niektóre z namalowanych prac zostały sprzedane na licytacji podczas zimowej Gali Business Centre Club w Teatrze Wielkim w Warszawie.                                                                                                                                    Autorzy:  TPDzUl
                                     Przeczytaj, co o AKCJI napisali inni:
Gala...
vipnews...
Business Centre Club...
0 Komentarzy · 29744 Czyta Drukuj
   Strona główna :: Galeria :: Kontakt :: O stronie
engine: PHP-Fusion v6.01 | Layout/Mods by IzaR