Strona główna Galeria Kontakt O stronie | | 24-06-2021  
Nawigacja
Menu główne
  Strona główna
  Artykuły
  Szukaj

Biuletyn Informacji Publicznej

ZOW
  Kontakt
  Struktura
  Misja
  Galeria
  Dokumenty organizacyjne
  Koncepcje i sprawozdawczość
  Nasze akcje
  Historia Ognisk
  Nasz "Dziadek"
  Symbole
  Dokumenty pedagogiczne


O G N I S K A

Bielany

Gocław

Marymont

Mokotów

Muranów

Praga

Okęcie

Stara Prochownia

Starówka

Grochów

Warszawska Strefa Rodziny
  WSROśrodek Pedagogiki Ulicy

KORDON

Kluby Malucha i Rodzica

O stronie
  O stronie
  Mapa strony

extra_site_links_panel
Konkurs wiedzy o "Dziadku"
MOPTA
Spartakiada
Ostatnie Artykuy
2014 Trzynasta Stref...
2013 - 2014 WYDARZEN...
2014 LATO W MIEŚCIE
2014 OBOZY LETNIE
2014.06.08-07 Warsz...
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
[Rozmiar: 418 bajtw][ STARÓWKA] 2009 Obóz letni w Ostrowie

2009.06.22 - 07.03 Obóz letni w Ostrowie

zobacz foto:
p1050053.jpgW dn. 22.06 – 03.07.2009 nowo przyjęci wychowankowie Ogniska „Starówka”, uczniowie klas III- VI przebywali na integracyjnym obozie letnim w przepięknej nadmorskiej miejscowości Ostrowo k. Jastrzębiej Góry.          
Zdaniem wszystkich uczestników, obóz   należał do wyjątkowo udanych wyjazdów. Wracaliśmy do Warszawy z  łezką w oku i poczuciem dobrze spędzonego czasu w gronie potrafiących dobrze się bawić osób. Przez cały czas trwania wypoczynku dzieci spędzały czas maksymalnie aktywnie . Słoneczna pogoda, nadmorskie warunki klimatyczne, wysoki standard ośrodka, świetne wyżywienie,  atmosfera dobrej zabawy i relaksu sprawiły, że wszyscy wypoczęli, ale także zaprzyjaźnili się ze sobą i nabrali ochoty na kolejne wspólne wyjazdy.            


p1050036.jpg
Mieszkaliśmy w dużym i dobrze wyposażonym pensjonacie (ASIA” Ostrowo ul. Wiankowa 11), w którym dzieci do dyspozycji miały codziennie kryty basen z opieką ratowniczą, kawiarenkę z barkiem, stołem do bilarda i cymbergaja, plac zabaw i boisko w sąsiedztwie lasu.
Na terenie pensjonatu znajdowała się również sala dyskotekowa z wyposażeniem i obsługą DJ- ską oraz sala do zajęć ze stolikami. Zamieszkiwaliśmy oddzielne skrzydło budynku. 


p1050041.jpgNasze sypialnie rozlokowane były na dwóch piętrach i wyposażone były w TV,  toaletę z  prysznicem i umywalką oraz balkon. Pensjonat  znajdował się w sąsiedztwie lasu, co sprzyjało ciekawej organizacji zajęć. Aby znaleźć się nad morzem musieliśmy przejść ok. 1000 m przez wioskę. Było to dla nas dużą atrakcją i dodatkową formą aktywności ruchowej. Plaża urzekła wszystkich dużą szerokością, czystością, białym kolorem piasku i pięknym usytuowaniem w sąsiedztwie sosnowego lasu. Wyżywienie w ośrodku było bardzo smaczne i obfite. Obsługa starała się spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Opiekę medyczną pełnił specjalnie dla nas wynajęty lekarz, który przyjeżdżał do nas w razie potrzeby.

p1040938.jpg
Uczestnikami obozu było 26 osób, w tym:
Ø  21 wychowanków Ogniska „Starówka” ( 9 dziewcząt, 12 chłopców)
Ø  4 wychowawców
Ø  1 kierownik obozu
Dzieci podzielone zostały na 2 grupy  wychowawcze składające się z  10 wychowanków i  2 wychowawców sprawujących nad nimi opiekę w systemie 12- godzinnym naprzemiennie.

p1050315.jpgNasz wyjazd był wspaniałym czasem na podsumowanie pięciomiesięcznej pracy wychowawczej i okazją do wzrostu  integracji dzieci ze sobą i wychowawcami. Całodobowe spędzanie ze sobą czasu wolnego, stworzyło duże możliwości przyspieszonego przyswojenia sobie norm i zasad grupowych. Program obozu został zrealizowany, jednakże wprowadzono kilka modyfikacji, uwzględniających pogodę, specyfikę ośrodka, możliwości organizacji różnych działań i potrzeby wychowanków. 

p1040989.jpg
Zajęcia turystyczno- krajoznawcze:
    
        
Podczas obozu staraliśmy się organizować dzieciom czas maksymalnie aktywnie, kładąc duży nacisk na zapoznanie grupy z walorami regionu geograficznego Kaszuby i Pomorze. Codziennie organizowaliśmy dzieciom wycieczki turystyczno- krajoznawcze, z czego 4 były wycieczkami autokarowymi.

Wśród nich znalazły się: 
 Ø  całodniowa wycieczka autokarowa do Łeby –rajd pieszy (prawie 9 km) z Rąbki na Wydmy, zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego i zabawy na Wydmach Łebskich i powrót melexem do Rąbki.
 img_2775.jpg img_2741.jpg p1040998.jpg img_2784.jpg

Ø   całodniowa wycieczka autokarowa do Trójmiasta – zwiedzanie Oceanarium w Gdyni, rejs Korsarskim Statkiem „Dragon” po zatoce, zwiedzanie portu w Gdyni; zwiedzanie Sopotu oraz spacer po sopockim Molo; zwiedzanie Starówki Gdańskiej połączony z obiadem w restauracji znajdującej się w sąsiedztwie pomniku Neptuna.
 p1050078.jpg img_2808.jpg p1050103.jpg p1050104.jpg

Ø   wycieczka autokarowa do Skansenu w Nadolu i zwiedzanie Zagrody Gburskiej; zwiedzanie kompleksu pałacowo- parkowego w Krokowej i zabawy w znajdującym się na terenie kompleksu placu zabaw; wycieczka do Gniewina na wieżę widokową „Kaszubskie Oko” oglądanie z zewnątrz niedokończonej elektrowni jądrowej oraz elektrowni wodnej Żarnowiec.
p1050207.jpg  p1050194.jpg p1050217.jpg p1050216.jpg
Ø   wycieczka autokarowa na Hel- zwiedzanie Fokarium i obserwacja karmienia fok; spacer do Latarni Morskiej na Helu, spacer po miasteczku połączony z obiadem w stylowej rybackiej restauracji, zabawy na Helskiej Plaży.
 p1050301.jpg p1050307.jpg p1050311.jpg

Ø   spacery brzegiem morza do Karwi i Jastrzębiej Góry oraz po najbliższej okolicy.
Ø  Zespołowy turniej wiedzy o regionie, łączący w sobie różnorodne formy aktywności dzieci. Zorganizowany został w przedostatni dzień naszego wypoczynku i był świetnym podsumowaniem zdobytej wiedzy podczas wycieczek.
 p1050223.jpg p1050245.jpg p1050266.jpg

       
 Podczas wszystkich wycieczek mieliśmy wyśmienitą, słoneczną pogodę. Grupa wykazała się dużym zdyscyplinowaniem w terenie oraz wspaniałą kondycją fizyczną.
 Zajęcia integracyjne:
p1050064.jpgØ  „Godzina dla przyjaciół”- cykl warsztatów integracyjnych
Ø  spotkania społeczności obozu- organizowane były  codziennie  po kolacji.  Dzieci szybko przywykły do takiej formy i częstotliwości spotkań. Podczas spotkań podsumowywany był cały dzień. Bardzo ważnym elementem spotkań było omawianie na forum grupy pozytywnych zachowań wychowanków (podziękowania), ale również problemów wynikających z niewłaściwego ich zachowania. Planowany był dzień następny.

p1050143.jpgØZaślubiny z Morzem- zabawa fabularyzowana, w której wychowawcy w przebraniu (Neptun, Prozerpina, nimfy wodne, diabeł morski) zaanimowali paradę przez wieś wszystkich dzieci- kandydatów na wilków morskich. Przyszłe wilki morskie z pomalowanymi twarzami i w przebraniach przeszły przez wieś głośno śpiewając i skandując hasła wznoszące hołd morzu. Nad samym morzem wychowankowie dawali popisy uczestnicząc dzielnie w przygotowanym specjalnie dla nich torze przeszkód. Dzieci bawiły się wyjątkowo dobrze tego dnia, a obserwatorzy tej zabawy nie mogli wyjść z podziwu nad widowiskowością imprezy. Zapewniali, że jeszcze nie widzieli takiego show. 
 
Ø  konkurs budowli piaskowych- praca w zespołach
Ø  dyskoteka integracyjna z innymi kolonistami Pensjonatu „Asia”
Ø  nocny grupowy marsz terenowy przez ciemny las trzymając się za ręce
Ø  konkurs czystości w pokojach sprzyjający wyjątkowo współpracy zespołowej

Wszystkie te działania sprawiły, że większość uczestników zżyła się ze sobą, zintegrowała, wysoko oceniła czas pobytu na obozie i na koniec stwierdziła, że obóz był za krótki i chętnie pojechaliby razem gdzieś jeszcze  w przyszłym roku. 
Zajęcia sportowe:
p1050033.jpgØ  kąpiele w basenie pod opieką ratownika
Ø  gra w siatkówkę plażową oraz na boisku przy ośrodku
Ø  turniej skoków przez linę
Ø  mecze piłki nożnej
Ø  gra w bad mintona, bilarda, cymbergaja, rzutki
Ø  zabawa w chowanego
Ø  plażowanie


Zajęcia artystyczne:
p1050028.jpgØ  warsztaty plastyczne- malowanie kwiatów na gąbce tapicerskiej,
Ø  warsztaty plastyczne- wykonywanie biżuterii z modeliny
Ø  zabawa „Kalambury”
Ø  Śpiewy i tańce podczas wycieczek pieszych i w trakcie zabaw integracyjnych      


   
      
Na uwagę zasługuje też fakt, że kadra obozu znakomicie ze sobą współpracowała, była odpowiedzialna, aktywna, z dużą inicjatywą, kreatywnością i poczuciem humoru. Wszystkim wychowawcom udało się nawiązać bliskie, przyjacielskie relacje z podopiecznymi. Wszystkie konkursy, turnieje i zabawy były nagradzane upominkami (atrakcyjna odzież, kosmetyki, słodycze lub inne drobiazgi). Uczestnicy konkursu czystości otrzymali cenniejsze nagrody. Wszyscy wychowankowie otrzymali na koniec pamiątkowe zdjęcia oprawione w ramki o stylistyce morskiej.
p1040992.jpg  img_2768.jpg p1050132.jpg
              
                                                         PODZIĘKOWANIA 
Gorąco dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało nam się zrealizować tak wspaniały wyjazd wakacyjny, a w szczególności:

♥Fundacji „Pomóżmy Dzieciom” w Warszawie
♥Urzędowi Biura Edukacji M. St. Warszawa
♥Towarzystwu „Przywrócić Dzieciństwo”
♥Dyrekcji Zespołu Ognisk Wychowawczych w Warszawie 

                                                                                                                    Kierownik obozu:
                                                                                                                      Anna Nowińska
0 Komentarzy · 25939 Czyta Drukuj
   Strona główna :: Galeria :: Kontakt :: O stronie
engine: PHP-Fusion v6.01 | Layout/Mods by IzaR