Strona główna Galeria Kontakt O stronie | | 22-06-2021  
Nawigacja
Menu główne
  Strona główna
  Artykuły
  Szukaj

Biuletyn Informacji Publicznej

ZOW
  Kontakt
  Struktura
  Misja
  Galeria
  Dokumenty organizacyjne
  Koncepcje i sprawozdawczość
  Nasze akcje
  Historia Ognisk
  Nasz "Dziadek"
  Symbole
  Dokumenty pedagogiczne


O G N I S K A

Bielany

Gocław

Marymont

Mokotów

Muranów

Praga

Okęcie

Stara Prochownia

Starówka

Grochów

Warszawska Strefa Rodziny
  WSROśrodek Pedagogiki Ulicy

KORDON

Kluby Malucha i Rodzica

O stronie
  O stronie
  Mapa strony

extra_site_links_panel
Konkurs wiedzy o "Dziadku"
MOPTA
Spartakiada
Ostatnie Artykuy
2014 Trzynasta Stref...
2013 - 2014 WYDARZEN...
2014 LATO W MIEŚCIE
2014 OBOZY LETNIE
2014.06.08-07 Warsz...
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
[Rozmiar: 418 bajtw]2011 ZOW - Piknik Rodzinny z OPS-ami
2011.05.21 Piknik Rodzinny Ośrodków Pomocy Społecznej i ZOW
p1060176.jpgW dniu 21. maja 2011 r. (sobota) Zespół Ognisk Wychowawczych, a w szczególności pracownicy  Ogniska „Starówka” mieliśmy zaszczyt współorganizować PIKNIK RODZINNY. Bawiliśmy się na naszym rozległym terenie przy ul. Starej 4. Wspólnie z nami organizacją projektu zajmował się Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście - Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej, którzy byli jednocześnie pomysłodawcami imprezy.   Do organizacji przyłączyły się również m. in. Ośrodki Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany, Włochy, Ursynów, Praga Północ, Mokotów. Adresatami projektu były rodziny korzystające z pomocy oferowanej przez Działy Pomocy Specjalistycznej w wymienionych wyżej Ośrodkach.
W Pikniku udział wzięło około 400 osób.
p1060183.jpg
W programie było dużo działań plastycznych, tańców, śpiewów, zabaw sprzyjających integracji, jak również konkurs kulinarny na najsmaczniejsze ciasto przywiezione przez przedstawicieli poszczególnych podopiecznych OPS- ów. Nie obyło się bez grillowania  i ulubionej grochówki ugotowanej przez nasze ciocie z kuchni. Serwowana była również wata cukrowa, która czasem myliła się z wszechobecnymi, fruwającymi w powietrzu pyłkami otaczających nasz teren drzew topoli.


p1060167.jpgByło również coś miłego dla fanów brykania, turlania i ślizgania, bo do dyspozycji zaproszonych gości był nadmuchiwany sprzęt do zabaw. Wszyscy, którzy marzyli wcześniej o zawodzie strażaka lub policjanta mogli zapoznać się nieco z tymi zawodami oraz wykorzystywanym przez nich na co dzień sprzętem- wozem strażackim oraz policyjnym, zaprzyjaźnić się z tresowanymi pieskami policyjnymi i oczywiście włączyć strażacki klakson!   Wielkim zainteresowaniem cieszyły się działania prowadzone przez wolontariuszy OPS Śródmieście- ogromne bańki mydlane, które mógł puścić na słoneczne, bezchmurne niebo - każdy, kto tylko zechciał.

p1060162.jpgDużą atrakcją cieszył się namiot Zespołu Ognisk Wychowawczych, w którym ciocie z Ogniska „Starówka” zapraszały do zabaw plastycznych takich jak: „fiku- miku na patyku” (Ciocia Małgosia i Marzena), „wiosenne bzzzyki” (Ciocia Anita i Asia), czy też „laurki od serca” (Ciocia Stasia i Agnieszka). Prawdziwym hitem były tańce integracyjne prowadzone przez Ciocię Anię S. wspólnie z ekipą naszych najstarszych wychowanków z grupy „Big Stars”.  Ciocia Ania W. przygotowała wiele niespodzianek dla amatorów zabaw z chustą. Wujek Michał odpowiedzialny był za to,  aby wszystko brzęczało i buczało jak należy- czyli za nagłośnienie.

alim4914.jpg  alim4915.jpg alim4935.jpgalim5017.jpg 

Na zakończenie imprezy ciocia Mira przygotowała „Rodzinne Śpiewanie”. Okazało się, że chętnych do śpiewania przybywało najwięcej, gdy nieubłaganie zbliżał się czas zakończenia imprezy. Oczywiście ze względu na ogromne parcie na scenę oraz entuzjazm śpiewającej widowni, przesunięty został czas zakończenia imprezy o 30 minut!

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom Pikniku, a zwłaszcza OPS Śródmieście, za sprawną współpracę - czyli za to, że rozumiejąc się „w pół słowa” zrealizowaliśmy wszystko na czym nam zależało, wywołując radość i zadowolenie z udziału Rodzin uczestniczących w imprezie. 

                                                                                                              Anna Nowińska
                                                                                                 Kierownik Ogniska „Starówka”
foto.jpg  zobacz foto...
Napisali o Pikniku :

*Ośrodek Pomocy Społecznej Warszawa Śródmieście...
0 Komentarzy · 20395 Czyta Drukuj
   Strona główna :: Galeria :: Kontakt :: O stronie
engine: PHP-Fusion v6.01 | Layout/Mods by IzaR