Strona główna Galeria Kontakt O stronie | | 25-06-2021  
Nawigacja
Menu główne
  Strona główna
  Artykuły
  Szukaj

Biuletyn Informacji Publicznej

ZOW
  Kontakt
  Struktura
  Misja
  Galeria
  Dokumenty organizacyjne
  Koncepcje i sprawozdawczość
  Nasze akcje
  Historia Ognisk
  Nasz "Dziadek"
  Symbole
  Dokumenty pedagogiczne


O G N I S K A

Bielany

Gocław

Marymont

Mokotów

Muranów

Praga

Okęcie

Stara Prochownia

Starówka

Grochów

Warszawska Strefa Rodziny
  WSROśrodek Pedagogiki Ulicy

KORDON

Kluby Malucha i Rodzica

O stronie
  O stronie
  Mapa strony

extra_site_links_panel
Konkurs wiedzy o "Dziadku"
MOPTA
Spartakiada
Ostatnie Artykuy
2014 Trzynasta Stref...
2013 - 2014 WYDARZEN...
2014 LATO W MIEŚCIE
2014 OBOZY LETNIE
2014.06.08-07 Warsz...
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
[Rozmiar: 418 bajtw]2011 "PRZYSTANEK STARA 4" - AKTUALNOŚCI
                                                 "PRZYSTANEK STARA 4"
                                                 AKTUALNOŚCI 2011-2012
2012.05.24 „Miasteczko Cyrkowe na Pradze”

p1060792.jpgBardzo dziękujemy Ognisku ZOW „Praga” za zaproszenie nas do udziału w fantastycznej imprezie plenerowej na terenie Ogniska. Wprawdzie chyba byliśmy tutaj  najstarszymi ogniskowcami, ale świetnie bawiliśmy się, uczestnicząc we wszystkich konkurencjach. Sztuczki cyrkowe, tj. wirujące talerze, równoważnia na rolce, jednokołowy rower czy magiczne pałeczki – były nie lada wyzwaniem i wcale nie takie proste ! Sporo emocji (i wysiłku) dostarczyły skoki na trampolinie ! Próbowaliśmy też robić mega bańki mydlane, zwierzątka z baloników i układać klocki LEGO. Podziwialiśmy umiejętności piłkarskie tresowanego pieska – Hali. Po takich wrażeniach nadzwyczajnie smakowały kiełbaski z grilla i lody dla ochłody. A na do widzenia – coś słodkiego i prezent niespodzianka od organizatorów – gry planszowe dla naszej Grupy. Dziękujemy. To był fajnie spędzony dzień !

zobacz foto...

2012.05.12 "POSZUKIWANY - POSZUKIWANA"-  gra miejska

2012-05-12_14.42.22.jpg12 maja wybraliśmy się do Centrum Warszawy, aby wziąć udział w grze miejskiej, organizowanej przez Fundację ITAKA w ramach kampanii społecznej "NIE UCIEKAJ - ucieczka to nie rozwiązanie".

Niezrażeni strugami deszczu płynącymi z nieba, wyruszyliśmy na piechotę spod budynku ZOW i po 30 minutach dotarliśmy na pasaż Wiecha, gdzie rozpocząć się miały "poszukiwania zaginionego Artura".
Po odebraniu wskazówek od organizatorów, nasza dzielna piątka ( Ania i Konrad z Klubu Młodzieżowego oraz Natalia, Paulina i Benek z Ogniska Starówka), zaopatrzona w mapę ruszyła na poszukiwania.
W trakcie naszych, prawie czterogodzinnych zmagań z zadaniami, musieliśmy między innymi rozwiązywać rozmaite zagadki, nakręcić film z przypadkowym przechodniem, zrobić zdjęcie kanapki (!), czy porozmawiać na czacie internetowym z "zaginionym Arturem" i przekonać go do przyjęcia pomocy. Wreszcie, gdy zziajani i naprawdę zmęczeni, dotarliśmy do końca gry, z zadowoleniem przyjęliśmy informacje, że zajęliśmy w niej trzecie miejsce.
To była naprawdę świetna zabawa, dzięki której nie tylko miło spędziliśmy czas, ale także dowiedzieliśmy się wiele na temat tego dlaczego nasi rówieśnicy uciekają z domów i jak można im pomóc.
 
foto.jpg zobacz foto...

2012.02.19. "OTUL ZWIERZAKA..."
        
 psy-i-koty-4.gif                                                       KONIEC AKCJI – POCZĄTEK psio-kociej PRZYJAŹNI .... 

     Minęło już ponad dwa miesiące, odkąd zajęliśmy się pomocą zwierzakom mieszkającym w „Azylu pod Psim Aniołem”. 
     
Najpierw narodził się pomysł, by „COŚ” dobrego, ważnego i wspólnymi siłami zrobić... Temat – „pomoc zwierzakom” padł szybko i z wielkim entuzjazmem został przyjęty przez nas wszystkich! Potem było główkowanie: jak?, z kim?, gdzie?! Skontaktowaliśmy się z Fundacją „Azylu pod Psim Aniołem”, która już od ponad 30 lat z inicjatywy pani Agnieszki Brzezińskiej prowadzi „dom” dla porzuconych i niechcianych zwierząt. Potem była już ... AKCJA.
     Dnia 6 grudnia 2011 roku ogłosiliśmy na łamach strony www.zow.pl  oraz w specjalnych listach skierowanych do Ognisk ZOW – zbiórkę darów dla czworonożnych przyjaciół z wybranej przez nas Fundacji.
     Do akcji przyłączyło się 5. ognisk ZOW – Ognisko Mokotów, Ognisko Muranów, Ognisko Praga, Ognisko Włochy oraz Ognisko Gocław.
     I tak wspólnymi siłami przez okres 5 tygodni  w naszym Klubie przy CPŚ BASTION oraz w/w Ogniskach zbieraliśmy dary – rzeczy i akcesoria potrzebne Fundacji.
     By zachęcić do akcji dzieci i młodzież z Ognisk – zaproponowaliśmy przyłączenie się do akcji także na sposób plastyczny, a konkretnie – zaprosiliśmy do przygotowania plakatów promujących Akcję „OTUL ZWIERZAKA PRZED ZIMĄ”. W każdym wymienionym wyżej Ognisku powstało przynajmniej jeden zachęcający do włączenia się do naszej akcji.
W naszej galerii zdjęć foto.jpgprezentujemy naszym zdaniem te najpiękniejsze. Koniecznie zobaczcie!
 
Teraz, pragniemy imiennie podziękować autorom prac, a więc:    
DZIĘKUJEMY ...
-              Kaludii T., Dominice G., Dawidowi K., Klaudii P. i Dominice W. z Ogniska „Mokotów”,
-              Natalii F., Paulinie K., Ani P. i Agnieszce Z. z Ogniska „Muranów”,
-              Asi R., Mai S., Kasi M., Dominice I. z Ogniska „Włochy”,
-              Paulinie K. Oraz Amirze E. Z Ogniska „Gocław”,
-              wychowankom z Ogniska „Praga” – praca zbiorowa. 

Dziękujemy także wszystkim kierownikom Ognisk oraz wychowawcom za wsparcie swych ogniskowców nie tylko w dziele tworzenia plakatów, ale przede wszystkim w dzieleniu się z potrzebującymi zwierzakami!!! W sumie zebraliśmy:
-              ok. 15 kg karmy dla psów i kotów (karma specjalna oraz kasza, makaron, ryż itp.),
-              zabawki dla psów kotów,
-              ręczniki, prześcieradła, ściereczki, koce,
-              worki na śmieci, zmiotki, szczotki, miski.
-              oraz potwierdzenie wpłaty darowizny na konto Fundacji przez jednego z pracowników Ognisk.

      
Jesteśmy bardzo dumni z siebie i z Was, naszych przyjaciół i parterów akcji! Pakowane do toreb dary były naprawdę bardzooo ciężkie.
dscf7111.jpg     
W dniu 18 lutego br. pojechaliśmy do Fundacji - wujek Tomek, ciocia Asia oraz „reprezentacyjna trójca” naszej grupy młodzieżowej „Przystanek Stara 4” – Kamila, Sylwia i Łukasz. Z wielką radością przekazaliśmy pani Oli zebrane przez nas wspólnie dary.

Doprawdy radość dzielenia się jest przeogromna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    
Wolontariusze Fundacji odebrali od nas dary, a my zadaliśmy „100 pytań” pani Oli na temat Azylu, jego powstania i funkcjonowania, jego aktualnych mieszkańców oraz możliwości dalszej pomocy zwierzakom. Dowiedzieliśmy się, iż Fundacja jest baaaardzooo otwarta na przyjęcie wolontariuszy (osoby powyżej 16 r.ż.za zgodą rodziców oraz osoby pełnoletnie).
     Do zadań takiego wolontariusza jest np. wyprowadzenie psiaka na spacer! I my z takiej możliwości skorzystaliśmy!!! Po krótkim szkoleniu - mieliśmy wielką przyjemność pospacerować w pobliskim lesie z dwoma suniami – Gretą (mix bernardyna) oraz Teklą (mix owczarka). Psiaki były bardzo łagodne i spokojne, ogromnie ucieszone możliwością spaceru z nami i zabawą. Kamila upodobała sobie (z wzajemnością) Gretę – spokojną dostojną psią damę. Zaś Tekla – przekazywana była z rąk do rąk, bowiem każdy chciał się nacieszyć jej radością ze spaceru.
dscf7115.jpg    
Inną forma wsparcia Fundacji jest np. „Wirtualna Adopcja” konkretnego psiaka lub kota. Polega ona na wpłacaniu darowizny na konto Fundacji– oczywiście w miarę możliwości systematycznie. Zainteresowanych zapraszamy w imieniu Fundacji „Azylu pod Psim Aniołem” na stronę – www.psianioł.org, gdzie można pozyska wiele ciekawych informacji o formach pomocy zwierzakom. 

    
Z trudem odjeżdżaliśmy z Fundacji. Jednak z nadzieją na powrót! Każdy z obecnych nas tam zrozumiał, że wystarczy tak niewiele, by pomóc...  (w szczególności, gdy ktoś lubi zwierzęta i spacery). I w każdym z nas zrodził się jakiś NOWY POMYSŁ na dalszą, już osobistą AKCJĘ dla zwierzaków...  

   
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WUJKOWI TOMKOWI – wychowawcy grupy „Przystanek Stara 4” – ZA UŻYCZENIE WŁASNEGO AUTA I CZASU W RAMACH AKCJI „OTUL ZWIERZAKA ...”
DZIĘKI CI!!! 

  dscf7107.jpg                           
DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W POMOC ZWIERZAKOM!!!
   
                         WYCHOWANKOWIE z Grupy Młodzieżowej „Przystanek Stara 4”
                                                                                    oraz ciocia Asia Świdowicz
 

  


autor: A.Świdowicz
GRUDZIEŃ

Piękna jest radość lecz, nie każdy ją zna
Piękne są święta i każdy z nas je ma.
Jedni w oddali inni przy jednym stole
Nieważne kto, gdzie,
lecz ważne byśmy zawsze pamiętali o sobie!!!

                                            WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
ŻYCZY GRUPA MŁODZIEŻOWA „PRZYSTANEK STARA 4”
WRAZ Z WYCHOWAWCAMI.

 NASZA AKCJA - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!!


            W związku ze zbliżającą się zimą, przejęci losem naszych czworonożnych przyjaciół, postanowiliśmy zaprosić Was do udziału w akcji OTUL ZWIERZAKA PRZED ZIMĄ”.
           W porozumieniu z „Fundacją pod psim Aniołem” chcemy zebrać niezbędne rzeczy i akcesoria, które pomogą zwierzakom przetrwać ten trudny czas w schronisku. 
          
            Zbiórkę organizujemy w dniach od 6 grudnia br. do dnia 13 stycznia roku przyszłego.
      
           Dary, po wcześniejszym uzgodnieniu odbierzemy osobiście z każdego Ogniska. 
 
         
          Ponadto, aby rozpowszechnić naszą akcję w Ogniskach, proponujemy Wam zorganizowanie konkursu plastycznego, polegającego na przygotowaniu plakatu zachęcającego do zbiórki darów dla zwierzaków. Technika i forma dowolna. Najważniejszy jest cel – nasze zaangażowanie w pomoc czworonogom!!! Plakaty wieszamy w Ognisku, w widocznym dla innych miejscu, tak by przykuwały uwagę każdego dziecka i rodzica.
         Prosimy, by plakaty zostały rozwieszone do dnia 13 grudnia br.
Dla twórców plakatów, przewidujemy upominki, a fotograficzną galerię z nich stworzoną zamieścimy na stronie internetowej ZOW. 

Co zbieramy ???
- suchą bytową karmę dla psów i kotów,
- puszki, makaron, kaszę, ryż,- żwirek dla kotów, kuwety,
- smycze, obroże, zabawki (mogą być również używane, ale nie zniszczone),
- używane ręczniki, ścierki, prześcieradła,
- zmiotki, plastikowe duże worki na śmierci, rękawiczki jednorazowe, grube rękawice robocze. 


W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, prosimy o kontakt:
Joanna Świdowicz - Grupa Młodzieżowa – „Przystanek Stara 4”
e-mail: przystanek4@gmail.com

psy-i-koty-4.gif 
           „OTUL ZWIERZAKA PRZED ZIMĄ”
 
AKCJA GRUPY MŁODZIEŻOWEJ „PRZYSTANEK STARA 4”
 W związku ze zbliżającą się zimą, przejęci losem naszych czworonożnych przyjaciół, postanowiliśmy zaprosić Was do udziału w akcji „OTUL ZWIERZAKA PRZED ZIMĄ”. W porozumieniu z „Fundacją pod psim Aniołem” chcemy zebrać niezbędne rzeczy i akcesoria, które pomogą zwierzakom przetrwać ten trudny czas w schronisku.                                                                                                     czytaj więcej...


PAŹDZIERNIK 

Możemy śmiało powiedzieć, że wtorki „stoją” PIŁKĄ NOŻNĄ!!! 

Od października, w każdy wtorek, na naszym boisku rozgrywają się mecze piłki nożnej. Nasi chłopcy – Daniel, Jarek i Konrad, pod czujnym okiem wujka Tomka oraz przyjaciele naszego Przystanku – ogniskowcy z Muranowa oraz grupa „Zagłębie Warszawa” – dzielnie, niezależnie od warunków pogodowych – rozgrywają pasjonujące mecze.            

Emocji jest, co nie miara! Drużyny są najczęściej mieszane, tak by wyrównać szanse grup. Chłopcy uwielbiają grę, co widać i słychać. Bawią się znakomicie i tak naprawdę nie chodzi o wynik, ale o satysfakcję dania z siebie wszystkiego i poczucia, że coś fajnego można robić razem, w drużynie.
 
Zawodnicy nie znali się wcześniej. Ich znajomość nawiązała się tutaj, na Starej 4. Często po zakończeniu meczu, wszyscy razem siadają w naszej sali rekreacyjnej, zwaną „Pizzerią” i omawiają swe sukcesy. Albo też dzielą się różnymi informacjami bądź doświadczeniami.

Zapraszamy do naszej galerii, tam możecie zobaczyć fotki z meczy! 
                                                                                    Autorzy : Karolina S. i Joanna Świdowicz  
0 Komentarzy · 20326 Czyta Drukuj
   Strona główna :: Galeria :: Kontakt :: O stronie
engine: PHP-Fusion v6.01 | Layout/Mods by IzaR