Strona główna Galeria Kontakt O stronie | | 25-06-2021  
Nawigacja
Menu główne
  Strona główna
  Artykuły
  Szukaj

Biuletyn Informacji Publicznej

ZOW
  Kontakt
  Struktura
  Misja
  Galeria
  Dokumenty organizacyjne
  Koncepcje i sprawozdawczość
  Nasze akcje
  Historia Ognisk
  Nasz "Dziadek"
  Symbole
  Dokumenty pedagogiczne


O G N I S K A

Bielany

Gocław

Marymont

Mokotów

Muranów

Praga

Okęcie

Stara Prochownia

Starówka

Grochów

Warszawska Strefa Rodziny
  WSROśrodek Pedagogiki Ulicy

KORDON

Kluby Malucha i Rodzica

O stronie
  O stronie
  Mapa strony

extra_site_links_panel
Konkurs wiedzy o "Dziadku"
MOPTA
Spartakiada
Ostatnie Artykuy
2014 Trzynasta Stref...
2013 - 2014 WYDARZEN...
2014 LATO W MIEŚCIE
2014 OBOZY LETNIE
2014.06.08-07 Warsz...
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieZapomniane haso?
[Rozmiar: 418 bajtw]2012 ZOW - 5 urodziny strony internetowej
2012.09.01 Piąte urodziny strony internetowej

                                                   „Bajka o królewnie RONIE ”           

  Dawno - niedawno temu, nie za siedmioma górami, nie za siedmioma morzami, ale całkiem blisko, nad wielką rzeką, we wspaniałym pałacu w Bajkolandii, żyli sobie król i królowa. Mądrzy i dobrzy dla poddanych byli to władcy. Ich królestwo było duże i szczęśliwe, choć może niezbyt bogate.

 
Coś jednak spędzało sen z powiek Miłościwie nam Panującym… Czas płynął, a oni wciąż nie mieli potomka ! Wszyscy okoliczni władcy mieli synka czy córeczkę, chwalili się ich osiągnięciami, planowali ich przyszłość… Tylko nie Oni… Każde wspólne spotkanie koronowanych głów niezmiennie kończyło się pytaniem o przyszłość Naszego Rodu.

 
Król i królowa prawie odchodzili od zmysłów, zasięgali porad najlepszych lekarzy w królestwie, dokładali wszelkich starań, żeby wreszcie zostać rodzicami, ale ich starania ciągle kończyły się niczym… Z tego zmartwienia król nieco podupadł na zdrowiu.Gdy już tracili nadzieję, wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawili się w pałacu wróżka i czarodziej .

  - Nie martwcie się, kochani. Już niedługo świat obiegnie szczęśliwa nowina ! Poczniesz, królowo, córeczkę i dasz jej na imię RONA. Obiecuję, że będę czuwać nad nią , a czarodziej zadba o jej posag, zapewni odpowiedni prestiż wśród potomków innych władców i dopilnuje, aby w przyszłości sama potrafiła sobie świetnie radzić.

 
W tym momencie wróżka wypowiedziała po cichu jakieś zaklęcie i w komnacie pojawiła się dobrotliwa kobiecina oraz wyglądająca dostojnie inna kobieta.

 
- Przedstawiam Wam też dwie mądre i bardzo pracowite osoby -  nianię, która zaopiekuje się na co dzień królewną Roną oraz  Bonę, która zadba o jej wykształcenie i będzie czuwała nad tym, aby królewna nie popełniała żadnych błędów w życiu.

 
Wszystko działo się tak szybko, że zanim król i królowa zdążyli zrozumieć, co się dzieje, bajkowe postaci zniknęły tak nagle, jak się pojawiły.Jednak od tego wydarzenia poweselało w pałacu ! Również wszyscy poddani cieszyli się, że wreszcie ich władcy doczekają się potomka.

 
Królewna Rona przyszła na świat 1 września 2007 roku. Nie mogło być inaczej, bo wszystkie dzieci w królestwie rodziły się właśnie 1 września.

 
Zapanowała ogromna radość także w dalszej rodzinie królewskiej ! Z najdalszych zakątków królestwa zjechali się możni kuzyni i kuzynki, chcąc zobaczyć i powitać królewnę Ronę. Cieszyli się, że jest taka ładna i już snuli plany, jaka to świetlana przyszłość ją czeka. Ukonstytuowała się nawet Rada Rodziny, złożona z najwybitniejszych umysłów, która podjęła się zadania wychowania Rony na najwybitniejszą osobę swoich czasów !

Mijały lata...

  Królewna Rona okazała się dzieckiem niezwykle pojętnym i ponadprzeciętnie zdolnym, jak to w bajkach bywa. Błyskawicznie przyswajała wiedzę, była otwarta i życzliwa dla ludzi, bardzo ciekawa świata. Miała też nadprzyrodzone umiejętności. Dzięki czarodziejskiej mocy, danej jej przez wróżkę, mogła bywać jednocześnie w wielu miejscach ! Tym sposobem często odwiedzała swoich kuzynów i kuzynki, uczestnicząc z radością w ich codziennym życiu, a wieczorami, z wypiekami na twarzy  opowiadała o wszystkim swojej starej niani, która wszystkie te opowieści skrzętnie notowała w swoim zaczarowanym pamiętniku. Z tych teleportacyjnych  wojaży królewna Rona przywoziła też mnóstwo magicznych obrazków, które skrupulatnie wklejała do rodzinnego albumu. Królewna była tak żywym i wszędobylskim dzieckiem, że starej niani często brakowało tchu, aby za nią nadążyć.
 
 
Z czasem kuzynki i kuzyni królewscy, którzy bardzo kochali królewnę Ronę, również zapragnęli posiąść podobne magiczne umiejętności, jak ona. Wówczas przybył do pałacu młody czarnoksiężnik, który, za przyzwoleniem królowej,  przekazywał im swoją wiedzę i mądrość. Wkrótce wszyscy członkowie Rodziny królewskiej, dzięki czarom, stali się prawie tak wszechstronni, jak królewna Rona i w dniu jej 5 urodzin postanowili, że odtąd sami będą zapełniać kronikę rodzinną opowieściami i magicznymi obrazkami, żeby królewna Rona mogła więcej czasu spędzać ze swoimi rodzicami i z radością dokumentować wydarzenia w samym Pałacu…”

 
I na tym kończy się I rozdział mojej bajki o królewnie Ronie. Co będzie dalej ? Dowiecie się, drodzy czytelnicy z rozdziału II – za kolejne 5 lat !

 
A morał z tej bajki ? „ Niemożliwe staje się możliwe, jeśli bardzo tego pragniemy, konsekwentnie dążymy do celu i mamy wokół siebie przyjaciół, którzy każdy problem pomogą nam rozwiązać, a my im odwdzięczymy się tym samym”.
A więc – UŚMIECHNIJ SIĘ !
 

P.s. Na 5 urodziny księżniczki Rony przybyły z życzeniami najważniejsze dla niej osoby:
 
KRÓLOWAElżbieta TatarowiczDyrektor ZOWInicjatorka i orędowniczka powstania strony internetowej ZOW
WRÓŻKAIza RadomskaWolontariuszka ZOWTwórca strony, pierwsza główna administratorka, sponsor domeny zow.pl i konsultantka techniczna od początku  do chwili obecnej
CZARODZIEJMarcin PiotrowskiWłaściciel sklepu internetowego wgk.plSponsor miejsca na swoim serwerze przeznaczonego  dla strony zow, w latach 2007-2009
NIANIAMira RadomskaPedagogGłówna administratorka strony od początku do chwili obecnej. Konultantka d.s. technicznych
BONABeata Chyz-Banekv-ce Dyrektor ZOWOpieka merytoryczna nad  zawartością strony przez całe 5 lat
CZARNOKSIĘŻNIKMichał ZielińskiPedagogDrugi główny administrator strony w latach 2008-2011. Prowadził m.in. szkolenia dla przyszłych administratorów z poszczególnych Ognisk.
RADA RODZINY Zespół d.s strony internetowejW skład Zespołu wchodzili kierownicy niektórych Ognisk. Zespół pracował m.in. nad zawartością i przejrzystością strony
KUZYNI I KUZYNKI Kierownicy OgniskAdministratorzy stron poszczególnych Ognisk, kierownicy Ognisk
 
Dziękując wszystkim za przybycie, królewna zaprezentowała swoją Kronikę Rodzinną, którą skrupulatnie gromadziła wspólnie z nianią przez te pięć lat: 

Relacje z wydarzeń rodzinnych zajęły w niej aż 583 strony (oddzielne strony http)

Powstało 870 albumów ze zdjęciami, a w nich - nie do uwierzenia - 12 310 fotek !!!

                                                                                                          autor : Mira Radomska 
 
                                                
                                                Wszystkiego najlepszego, 
                                                         królewno RONO !!!
0 Komentarzy · 20050 Czyta Drukuj
   Strona główna :: Galeria :: Kontakt :: O stronie
engine: PHP-Fusion v6.01 | Layout/Mods by IzaR